Dlaczego nasze konstrukcje reklamowe są poddawane takiej obróbce?
Anodowanie aluminium, nazywane także eloksalacją, to proces elektrochemiczny, w czasie którego na powierzchni metalu wytworzona zostaje warstwa tlenku glinu. Dzięki temu konstrukcje reklamowe są bardziej wytrzymałe i są odporne na korozję.
Proces anodowania aluminiowych konstrukcji reklamowych
Nasze konstrukcje reklamowe anodowane są w kilku etapach. Najpierw są one starannie oczyszczane i odtłuszczane. Kolejnym etapem jest faza właściwa anodowania. Każdy aluminiowy element konstrukcji reklamowej jest zanurzany w kąpieli elektrolitycznej, przez którą przepływa prąd elektryczny. Aluminium służy jako anoda w układzie elektrycznym, stąd też wywodzi się nazwa Anodowanie. Funkcję elektrolitu pełni w tym procesie roztwór kwasu siarkowego (czasem wykorzystuje się także kwas chromowy lub szczawiowy). W trakcie eloksalacji konstrukcji reklamowych używany jest najczęściej prąd stały o napięciu 12-20 V. Wytworzona warstwa tlenku jest niemal niewidoczna i charakteryzuje się nierówną, porowatą strukturą. Taka powierzchnia umożliwia skuteczne barwienie powłok konstrukcji reklamowych. Barwienie wykonywane jest zazwyczaj przy wykorzystaniu barwników organicznych. Po jego przeprowadzeniu dokonuje się tzw. procesu uszczelniania we wrzącej wodzie lub pasywatorze. Zabieg ten przekształca tlenek glinu w bemit. Dlatego powierzchnia naszych konstrukcji reklamowych staje się gładka i lśniąca.
Zastosowanie anodowania aluminium w konstrukcjach reklamowych
Ze względu na to, że nasze konstrukcje reklamowe pracują głównie na zewnątrz muszą być trwałe, odporne na korozję oraz ścierania zachowując przy tym estetyczny wygląd. Dlatego poddajemy je procesowi anodowania. Dzięki temu konstrukcje reklamowe nie wymagają specjalnej konserwacji, wyróżniają się trwałym połyskiem i są niezwykle przyjemne w dotyku.
Anodowane konstrukcje reklamowe – zalety
Anodowanie aluminiowych konstrukcji reklamowych posiada szereg pozytywnych właściwości jakościowych i wizualnych. Przede wszystkim, w wyniku anodowania, konstrukcje reklamowe stają się odporne na zabrudzenia oraz zwiększa się ich odporność na korozję. Powierzchnie konstrukcji reklamowych są pokryte izolowaną elektrycznie powłoką, która zapewnia doskonałe wykończenie metalu. Dodatkowo są też przyjemne w dotyku. W efekcie, konstrukcje reklamowe są bardziej trwałe, twardsze, odporne na korozję i ścieranie. Dzięki anodowaniu aluminiowych konstrukcji reklamowych możemy barwić je związkami organicznymi dowolnym kolorem z palety ral.
Po anodyzacji konstrukcje reklamowe są jeszcze bardziej odporne na warunki atmosferyczne, nawet jeżeli mają do czynienia z kwaśnymi deszczami. Opóźnia się również ich starzenie, co sprawia, że aluminiowe elementy mogą być wykorzystywane przez znacznie dłuższy czas, bez konieczności ich wymieniania i tym samym narażania się na dodatkowe koszty. Nie bez znaczenia jest również aspekt estetyczny. ALuminiowe konstrukcje reklamowe pokryte warstwą tlenku, nie przyciągają brudu, w związku z czym znacznie łatwiej jest utrzymać je w czystości. Wystarczy przetrzeć powierzchnię czystą, bawełnianą szmatką nasączoną płynem do szyb, lub innym detergentem o współczynniku pH 6-8. Jednak żadne z tych detergentów nie może zawierać chloru, gdyż ma on negatywny wpływ na powierzchnie anodowanego materiału. Anodowane konstrukcje reklamowe są gładki i przyjemne w dotyku, dlatego ich pielęgnacja nie sprawia jest szybka i bezproblemowa.
Anodowane produkty nie zawierają substancji wyszczególnionej na listach Chemsec SIN List 2.1 (wersja z 2015 rok
Certyfikaty jakości
- ISO 9001 i 14001
- Certyfikaty zapewnienia jakości obróbki mechanicznej
- Certyfikat jakości ABS