Dlaczego warto wybrać anodowane konstrukcje reklamowe?

Ramy reklamowe z anodowanego aluminium, szybka wymiana banerów, wzornik anodowanie

Dlaczego nasze konstrukcje reklamowe są poddawane takiej obróbce?

Anodowanie aluminium, nazywane także eloksalacją, to proces elektrochemiczny, w czasie którego na powierzchni metalu wytworzona zostaje warstwa tlenku glinu. Dzięki temu konstrukcje reklamowe są bardziej wytrzymałe i są odporne na korozję. 

Proces anodowania aluminiowych konstrukcji reklamowych

Nasze konstrukcje reklamowe anodowane są w kilku etapach. Najpierw są one starannie oczyszczane i odtłuszczane. Kolejnym etapem jest faza właściwa anodowania. Każdy aluminiowy element konstrukcji reklamowej jest zanurzany w kąpieli elektrolitycznej, przez którą przepływa prąd elektryczny. Aluminium służy jako anoda w układzie elektrycznym, stąd też wywodzi się nazwa Anodowanie. Funkcję elektrolitu pełni w tym procesie roztwór kwasu siarkowego (czasem wykorzystuje się także kwas chromowy lub szczawiowy). W trakcie eloksalacji konstrukcji reklamowych używany jest najczęściej prąd stały o napięciu 12-20 V. Wytworzona warstwa tlenku jest niemal niewidoczna i charakteryzuje się nierówną, porowatą strukturą. Taka powierzchnia umożliwia skuteczne barwienie powłok konstrukcji reklamowych. Barwienie wykonywane jest zazwyczaj przy wykorzystaniu barwników organicznych. Po jego przeprowadzeniu dokonuje się tzw. procesu uszczelniania we wrzącej wodzie lub pasywatorze. Zabieg ten przekształca tlenek glinu w bemit. Dlatego powierzchnia naszych konstrukcji reklamowych staje się gładka i lśniąca.

Zastosowanie anodowania aluminium w konstrukcjach reklamowych

Ze względu na to, że nasze konstrukcje reklamowe pracują głównie na zewnątrz muszą być trwałe, odporne na korozję oraz ścierania zachowując przy tym estetyczny wygląd. Dlatego poddajemy je procesowi anodowania. Dzięki temu konstrukcje reklamowe nie wymagają specjalnej konserwacji, wyróżniają się trwałym połyskiem i są niezwykle przyjemne w dotyku.

Anodowane konstrukcje reklamowe – zalety

Anodowanie aluminiowych konstrukcji reklamowych posiada szereg pozytywnych właściwości jakościowych i wizualnych. Przede wszystkim, w wyniku anodowania, konstrukcje reklamowe stają się odporne na zabrudzenia oraz zwiększa się ich odporność na korozję. Powierzchnie konstrukcji reklamowych są pokryte izolowaną elektrycznie powłoką, która zapewnia doskonałe wykończenie metalu. Dodatkowo są też przyjemne w dotyku. W efekcie, konstrukcje reklamowe są bardziej trwałe, twardsze, odporne na korozję i ścieranie. Dzięki anodowaniu aluminiowych konstrukcji reklamowych możemy barwić je związkami organicznymi dowolnym kolorem z palety ral. 

Po anodyzacji konstrukcje reklamowe są jeszcze bardziej odporne na warunki atmosferyczne, nawet jeżeli mają do czynienia z kwaśnymi deszczami. Opóźnia się również ich starzenie, co sprawia, że aluminiowe elementy mogą być wykorzystywane przez znacznie dłuższy czas, bez konieczności ich wymieniania i tym samym narażania się na dodatkowe koszty. Nie bez znaczenia jest również aspekt estetyczny. ALuminiowe konstrukcje reklamowe pokryte warstwą tlenku, nie przyciągają brudu, w związku z czym znacznie łatwiej jest utrzymać je w czystości. Wystarczy przetrzeć powierzchnię czystą, bawełnianą szmatką nasączoną płynem do szyb, lub innym detergentem o współczynniku pH 6-8. Jednak żadne z tych detergentów nie może zawierać chloru, gdyż ma on negatywny wpływ na powierzchnie anodowanego materiału. Anodowane konstrukcje reklamowe są gładki i przyjemne w dotyku, dlatego ich pielęgnacja nie sprawia jest szybka i bezproblemowa. 

Anodowane produkty nie zawierają substancji wyszczególnionej na listach Chemsec SIN List 2.1 (wersja z 2015 rok

Certyfikaty jakości

  • ISO 9001 i 14001 
  • Certyfikaty zapewnienia jakości obróbki mechanicznej 
  • Certyfikat jakości ABS

ArtykułyPolecane

FAQ

Dlaczego warto wybrać anodowane konstrukcje reklamowe?

Dlaczego nasze konstrukcje reklamowe są poddawane takiej obróbce? Anodowanie aluminium, nazywane także eloksalacją, to proces elektrochemiczny, w czasie którego na...
Ramy reklamowe z anodowanego aluminium, szybka wymiana banerów, wzornik anodowanie

ArtykułyPolecane

FAQ

System papierowy czy winylowy ?

Nie wiesz na jaki rodzaj nośnika i medium się zdecydować? przeczytaj co warto wiedzieć o tych materiałach. Najistotniejszą sprawą jest...

ArtykułyPolecane

CASE STUDY WALLSLIM

Jak system bannergear™ pomógł sieci sklepów Biedronka wykorzystać potencjał reklamowy. Case study.

Przedmiotem tego case study jest projekt, wdrożenie i obsługa billboardów reklamowych Wall Slim z systemem bannergear™ w największej sieci sprzedaży...
Konstrukcja reklamowa naścienna bannergear

Przeszukaj bloga

Działamy kompleksowo

Sprawdź produkty Sprawdź produkty
Zapytaj o wycenę Zapytaj o wycenę
Wydruk

Wydruk

Montaż

Montaż

Serwis

Serwis

Obsługa kampanii

Obsługa kampanii

Nośniki do wynajęcia

Nośniki do wynajęcia

WIĘCEJ NIŻ REKLAMANASZE REALIZACJE

Dowiedz się więcej
Rama reklamowa bannergear™ model High Dimension - Realizacja Salon Skoda
System oświetlenie reklamy reklamowej Back Light
Rama reklamowa aluminiowa bannergear™ model: Wall Slim
Slide System - rama reklamowa - skuteczna reklama banery winylowe
Centrum Kultury Raszyn - Rama reklamowa bannergear - model Hig Dimension
PRACUJEMY DLA NAJLEPSZYCH

ZAUFALI NAM MIĘDZY INNYMI