Aby zwiększyć odporność aluminium na korozję, zabezpieczyć je przed zabrudzeniami i zachować jak najdłużej jednolity, trwały, estetyczny wygląd nasze konstrukcje reklamowe poddajemy procesowi anodowania. Dowiedz się więcej, dlaczego warto wybrać anodowane konstrukcje reklamowe klikając tutaj.
Czym czyścić konstrukcje reklamowe bannergear™
Anodowane aluminium nie jest narażone na korozje czy odbarwienia. Niemniej jednak, należy dbać o stan ram reklamowych i regularnie je czyścić. Najłatwiejszym sposobem na pozbycie się delikatnych zabrudzeń z naszych konstrukcji reklamowych, jest przetarcie powierzchni czystą, bawełnianą szmatką nasączoną płynem do szyb. Przy czyszczeniu ciemnych anod – czarny, brązowy, szampański kolor, należy zastosować detergenty o współczynniku pH 6-8. Należy pamiętać o tym, że żadne z tych detergentów nie może zawierać chloru ponieważ negatywnie wpływa na powierzchnie anodowanego aluminium.
Do usunięcia większych zabrudzeń można zastosować wodne rozpuszczalniki, rozcieńczalniki lub spirytus mineralny. Po przemyciu anodowanej powierzchni należy ponownie przetrzeć konstrukcję reklamową inną, wilgotną, a przede wszystkim czystą i miękką szmatką.
Zabrudzenia trudne do usunięcia płynem do szyb lub rozpuszczalnikami można spróbować wyczyścić mleczkiem np. CIF. Zanim to jednak nastąpi należy przeprowadzić test na niewidocznej części konstrukcji reklamowej. Preparaty w formie mleczka stosujemy w ostateczności.
Czego unikać przy czyszczeniu anodowanego aluminium w konstrukcjach reklamowych
Do mycia anodowanych konstrukcji reklamowych nie należy stosować detergentów zawierających chlor. Czyszczenie konstrukcji reklamowych wykonanych z anodowanego aluminium nieodpowiednim preparatem lub mleczkiem ze zbyt grubym ziarnem, brudną i twardą szmatką, może spowodować drobne rysy na powierzchni. W takiej sytuacji należy skontaktować się z serwisem bannergear™.