Jak przygotować dobrą kampanię outdoor

Kampanie outdoorowe działają dzieki tablicom reklamowym

Nośniki reklamy zewnętrznej to fajny i skuteczny sposób na promocję marki, produktów i usług. Wiele firm już korzysta z tych materiałów, nie tylko dlatego, że są tańsze niż reklamy telewizyjne lub reklamy online cost-per-click, ale także dlatego, że są one bardzo skuteczne w budowaniu silnego wizerunku marki i przyciągania uwagi.

Ta metoda marketingu nie polega tylko na tworzeniu plakatu lub bannera z produktami i zawieszenia go tam, gdzie ludzie mogą go zobaczyć. Kampanie outdoor wymagają przeprowadzenia dokładnych badań, starannego planowania i kreatywności.

Poniżej przedstawiamy kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu skutecznej promocji zewnętrznej.

Wyznacz swoje cele

Po pierwsze i najważniejsze, ważne jest, aby wiedzieć, jakie są Twoje cele marketingowe. Jest to pierwszy krok do stworzenia skutecznej kampanii marketingowej. Twoje cele mogą być tak proste, jak budowanie silnego wizerunku marki, zwiększenie sprzedaży lub zwiększenie liczby odwiedzających Twoją stronę. Wyznaczając cele kampanii outdoor musisz wziąć pod uwagę jej umiejscowienie. 

Cele marketingowe pomogą Ci zmierzyć sukces Twojej kampanii marketingowej. Pomogą Ci również określić budżet, gdzie umieścić i wyświetlać kreacje, treść, którą chcesz przekazać, a nawet czas trwania kampanii.

Tworzenie treści do odpowiedniej grupy docelowej

Konieczne jest, aby znać swoją docelową grupę odbiorców, aby wiedzieć, jaką strategię przyjąć, aby zainteresować ich produktami i usługami. Nie wszystkie strategie działają na każdą grupę. Musisz znaleźć odpowiednią strategię, ton głosu i obraz, aby przekonać docelowych odbiorców do skorzystania z Twojej oferty. Badania, które wykonasz na rynku pomogą Ci również określić, jakie podejście wybrać, jaki rodzaj mediów zewnętrznych najbardziej przemawia do Twojej grupy docelowej i co najważniejsze, gdzie je umieścić, aby do nich dotarły.

Badania przed wdrożeniem kampanii outdoor

Tworzenie kampanii outdoor marketingowej bez badań to jak ruszanie do boju z zawiązanymi oczami. Badanie rynku pomoże Ci poznać strategie konkurencji i dowiedzieć się, co działa u nich najlepiej. Możesz również dowiedzieć się, jakie są Twoje zalety lub wady w stosunku do konkurentów, jakie są Twoje punkty sprzedaży, jakie metody i strategie działają na Twoją grupę docelową, w jakiej sytuacji Twoje materiały outdoorowe będą najbardziej skuteczne i wiele innych ciekawych informacji.

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Jeśli chodzi o materiały promocyjne na zewnątrz, najważniejszą rzeczą jest z pewnością lokalizacja. Oczywiście, wystawianie wydruków w miejscach o dużym natężeniu ruchu jest zawsze dobrym pomysłem, ale ważne jest, aby sprawdzić, czy jest to obszar, który odwiedza Twoja grupa docelowa. Pamiętaj, że Twoim celem jest to, aby jak najwięcej osób z Twojej grupy docelowej zobaczyło kreację na wiszącym billboardzie lub wolnostojącej tablicy reklamowej. Na przykład, jeśli kierujesz swoją ofertę do młodych dorosłych, którzy dbają o zdrowie, powinieneś rozważyć umieszczenie swoich materiałów promocyjnych w pobliżu siłowni lub sklepów ze zdrową żywnością.

Less Is More

Najlepsze promocje zewnętrzne to te, które przykuwają uwagę, przekazują wiadomość w czasie krótszym niż 10 sekund i wywierają wpływ na odbiorców. Najmocniej przyciągają uwagę obrazy i grafiki, które opowiadają historię bez słów. Slogan reklamowy lub krótki tekst wyjaśniający powinny wspierać przesłanie obrazu. 

Twórz treści, które można udostępniać

Media społecznościowe to bardzo potężne narzędzie marketingowe, z którego możesz skorzystać w swojej kampanii outdoorowej. Kiedy tworzysz reklamę OOH użyj CTA dzięki któremu odbiorcy zeskanują kod QR, zrobią zdjęcie reklamy i udostępnią je wśród swojej społeczności. Aby to zadziałało, treści, które tworzysz muszą być shareable i cool.

Bądź kreatywny

Czasami nie wystarczy po prostu przedstawić oferowane produkty i usługi z plakietką niższej ceny. Używaj sprytnych lub rzucających się w oczy obrazów i tagów, którymi ludzie się zainteresują. Spróbuj zastosować technologię, z którą mogą wchodzić w interakcję. Poznaj różne strategie i eksperymentalne reklamy, aby przyciągać uwagę. Wiele inspiracji znajdziesz na naszych kanałach społecznościowych. 

Nie stawiaj sobie ograniczeń

W swoich kampaniach outdoorowych korzystaj z różnorodnych nośników reklamy – dużych billboardów, wolnostojących tablic reklamowych, kasetonów, telebimów LED, flag zawieszanych na masztach. Dobieraj nośniki odpowiednio do swojej grupy odbiorców. 

Teraz jesteś gotowy, aby rozpocząć swoją kolejną udaną kampanię! Podziel się z nami swoimi pomysłami. Napisz w komentarzu, czy korzystasz z kampanii outdoorowej w swojej strategii marketingowej. 

ArtykułyPolecane

billboard Wall Slim tablica reklamowa Free Slim wiedza

Dlaczego warto wybrać anodowane konstrukcje reklamowe?

Dlaczego nasze konstrukcje reklamowe są poddawane takiej obróbce? Anodowanie aluminium, nazywane także eloksalacją, to proces elektrochemiczny, w czasie którego na...
Ramy reklamowe z anodowanego aluminium, szybka wymiana banerów, wzornik anodowanie

ArtykułyPolecane

billboard Wall Slim retail tablica reklamowa Free Slim wiedza

System papierowy czy winylowy ?

Nie wiesz na jaki rodzaj nośnika i medium się zdecydować? przeczytaj co warto wiedzieć o tych materiałach. Najistotniejszą sprawą jest...
Tablica reklamowa bannergear™ vs zwykła tablica reklamowa wyklejana papierem

ArtykułyPolecane

billboard Wall Slim case study retail tablica reklamowa Free Slim

Jak system bannergear™ pomógł sieci sklepów Biedronka wykorzystać potencjał reklamowy. Case study.

Przedmiotem tego case study jest projekt, wdrożenie i obsługa billboardów reklamowych Wall Slim z systemem bannergear™ w największej sieci sprzedaży...
Wisząca reklama, tablica reklamowa, billboard z opatentowanym systemem szybkiej wymiany banerów bannergear™ 1.0 model Wall Slim

Przeszukaj bloga

Działamy kompleksowo

Sprawdź produkty Sprawdź produkty
Zapytaj o wycenę Zapytaj o wycenę
Wydruk

Wydruk

Montaż

Montaż

Serwis

Serwis

Obsługa kampanii

Obsługa kampanii

Nośniki do wynajęcia

Nośniki do wynajęcia

PRACUJEMY DLA NAJLEPSZYCH

KTO KORZYSTA Z NASZYCH KONSTRUKCJI REKLAMOWYCH

Netto Reklama Ramy reklamowe
Lidl Ramy reklamowe Wall Slim
Biedronka Ramy reklamowe Light Box Wall Slim
Stacja Paliw Moya Wall Slim
Stacja Paliw q8 logo
Lotos Logo
Visotec -
Helios Ramy reklamowe High Dimensin Wall Slim Back LIght
Cinema City reklama logo
Cineworld Reklama Ekrany LED LCD
Regal Cinemas
Prolicht Reklama współpraca
Westiform
Skoda Reklama
Vokswagen AG
Starbucks logo
McDonalds Logo
Forbuild Rama reklamowa Wall Slim - Free SLim
Castorama Reklama Wall Slim