Reklama OOH firm budowlanych tworzy pozytywny wizerunek firmy

Reklama firm budowlanych

Jaka reklama firm budowlanych dotrze do szerokiego grona odbiorców i zwiększy świadomość marki? Jak zaprezentować swoją ofertę z jak najlepszej strony i zachęcić odbiorców do skorzystania z niej? Jednym z tanich i skutecznych sposobów jest reklama Out Of Home. Dobrze przygotowana i zaplanowana kampania OOH przyniesie szerszą rozpoznawalność marki, co wpłynie na wymierne efekty firmy budowlanej. 

Reklama firm budowlanych – od czego zacząć?

Przy planowaniu reklamy wielkoformatowej należy przede wszystkim wyznaczyć swoje cele i wiedzieć do kogo będzie ona skierowana. Dzięki określeniu grupy docelowej łatwiej będzie znaleźć najlepsze miejsce na reklamę wielkoformatową, oraz stworzyć kreatywną treść. Więcej o tym jak przygotować dobrą kampanię outdoor dowiesz się z naszego artykułu.

Gdzie umieścić konstrukcje wolnostojące z reklamą firm budowlanych?

Gdzie można ogłaszać usługi budowlane i remontowe? Jednym z najbardziej oczywistych miejsc jest plac budowy. Miejsce to nie wymaga pozwoleń i opłat. Wystarczy posiadać specjalną konstrukcję wolnostojącą którą można przetransportować w dowolne miejsce. 

Oprócz tego warto pomyśleć o dodatkowych miejscach, o dużym natężeniu ruchu. Należy wybierać te miejsca pod względem Twojej grupy docelowej. Twoim celem jest to, aby jak najwięcej osób z Twojej grupy docelowej zobaczyło kreacje na wiszącym billboardzie lub  wolnostojącej tablicy reklamowej. Na przykład, firmy budowlane stawiają swoje nośniki przy hurtowaniach budowlanych lub sklepach z materiałami budowalnymi. Może to być również w pobliżu sklepu z oknami lub płytkami ceramicznymi.

Co powinna zawierać reklama firm budowlanych?

Pamiętajmy, że przy reklamach zewnętrznych mamy tylko kilka sekund na przedstawienie naszej propozycji odbiorcy, dlatego projektując reklamę outdoor warto pamiętać o kilku prostych zasadach:

☐ Wybierz jedno krótkie zdanie przykuwające uwagę – liczy się prostota przekazu. Wymyślając hasło reklamowe wykorzystaj przymiotniki opisujące Twoje usługi, pobudzające wyobraźnię. 

☐ Zawrzyj jeden główny i skupiający uwagę element.

☐ Stosuj żywe, intensywne kolory, które przyciągają wzrok. Jeśli nie musisz, nie używaj kolorów pastelowych czy gradientów, chyba że są spójne z identyfikacją wizualną firmy budowlanej. Przy wyszukiwaniu kolorów korzystaj z pomocy koła kolorów, które podpowie jakie barwy najlepiej ze sobą współgrają i się uzupełniają.

☐ Wykorzystuj proste kroje czcionki, bez ozdobników (bezszeryfowe).

Stwórz szablon z nazwą lub logotypem firmy wraz z danymi do kontaktu, który będziesz umieszczać na każdej reklamie firmy budowlanej. Oprócz numeru telefonu czy adresu strony internetowej korzystaj z nowoczesnych technologii takich jak kody QR. Dzisiaj każdy posiada smartfon który zczytuje kody i przekierowuje uwagę odbiorcy do szerszej oferty.

Niezależnie od tego czy firma dopiero powstała czy działa na rynku już od pewnego czasu, powinna wyposażyć się w reklamową konstrukcję wolnostojącą na której będzie promować swoją ofertę. Takie narzędzie pozwala dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, zwiększa rozpoznawalność marki, oraz buduje pozytywny wizerunek firmy budowlanej.

To z kolej przekłada się na zdobycie nowych klientów i generowanie zysków. 

ArtykułyPolecane

FAQ

Dlaczego warto wybrać anodowane konstrukcje reklamowe?

Dlaczego nasze konstrukcje reklamowe są poddawane takiej obróbce? Anodowanie aluminium, nazywane także eloksalacją, to proces elektrochemiczny, w czasie którego na...
Ramy reklamowe z anodowanego aluminium, szybka wymiana banerów, wzornik anodowanie

ArtykułyPolecane

FAQ

System papierowy czy winylowy ?

Nie wiesz na jaki rodzaj nośnika i medium się zdecydować? przeczytaj co warto wiedzieć o tych materiałach. Najistotniejszą sprawą jest...

ArtykułyPolecane

CASE STUDY WALLSLIM

Jak system bannergear™ pomógł sieci sklepów Biedronka wykorzystać potencjał reklamowy. Case study.

Przedmiotem tego case study jest projekt, wdrożenie i obsługa billboardów reklamowych Wall Slim z systemem bannergear™ w największej sieci sprzedaży...
Konstrukcja reklamowa naścienna bannergear

Przeszukaj bloga

Działamy kompleksowo

Sprawdź produkty Sprawdź produkty
Zapytaj o wycenę Zapytaj o wycenę
Wydruk

Wydruk

Montaż

Montaż

Serwis

Serwis

Obsługa kampanii

Obsługa kampanii

Nośniki do wynajęcia

Nośniki do wynajęcia

WIĘCEJ NIŻ REKLAMANASZE REALIZACJE

Dowiedz się więcej
Rama reklamowa bannergear™ model High Dimension - Realizacja Salon Skoda
System oświetlenie reklamy reklamowej Back Light
Rama reklamowa aluminiowa bannergear™ model: Wall Slim
Slide System - rama reklamowa - skuteczna reklama banery winylowe
Centrum Kultury Raszyn - Rama reklamowa bannergear - model Hig Dimension
PRACUJEMY DLA NAJLEPSZYCH

ZAUFALI NAM MIĘDZY INNYMI