Reklama OOH firm budowlanych tworzy pozytywny wizerunek firmy

Konstrukcja reklamowa wolnostojca Free Slim z podświetleniem LED

Jaka reklama firm budowlanych dotrze do szerokiego grona odbiorców i zwiększy świadomość marki? Jak zaprezentować swoją ofertę z jak najlepszej strony i zachęcić odbiorców do skorzystania z niej? Jednym z tanich i skutecznych sposobów jest reklama Out Of Home. Dobrze przygotowana i zaplanowana kampania OOH przyniesie szerszą rozpoznawalność marki, co wpłynie na wymierne efekty firmy budowlanej. 

Reklama firm budowlanych – od czego zacząć?

Przy planowaniu reklamy wielkoformatowej należy przede wszystkim wyznaczyć swoje cele i wiedzieć do kogo będzie ona skierowana. Dzięki określeniu grupy docelowej łatwiej będzie znaleźć najlepsze miejsce na reklamę wielkoformatową, oraz stworzyć kreatywną treść. Więcej o tym jak przygotować dobrą kampanię outdoor dowiesz się z naszego artykułu.

Gdzie umieścić konstrukcje wolnostojące z reklamą firm budowlanych?

Gdzie można ogłaszać usługi budowlane i remontowe? Jednym z najbardziej oczywistych miejsc jest plac budowy. Miejsce to nie wymaga pozwoleń i opłat. Wystarczy posiadać specjalną konstrukcję wolnostojącą którą można przetransportować w dowolne miejsce. 

Oprócz tego warto pomyśleć o dodatkowych miejscach, o dużym natężeniu ruchu. Należy wybierać te miejsca pod względem Twojej grupy docelowej. Twoim celem jest to, aby jak najwięcej osób z Twojej grupy docelowej zobaczyło kreacje na wiszącym billboardzie lub  wolnostojącej tablicy reklamowej. Na przykład, firmy budowlane stawiają swoje nośniki przy hurtowaniach budowlanych lub sklepach z materiałami budowalnymi. Może to być również w pobliżu sklepu z oknami lub płytkami ceramicznymi.

Co powinna zawierać reklama firm budowlanych?

Pamiętajmy, że przy reklamach zewnętrznych mamy tylko kilka sekund na przedstawienie naszej propozycji odbiorcy, dlatego projektując reklamę outdoor warto pamiętać o kilku prostych zasadach:

☐ Wybierz jedno krótkie zdanie przykuwające uwagę – liczy się prostota przekazu. Wymyślając hasło reklamowe wykorzystaj przymiotniki opisujące Twoje usługi, pobudzające wyobraźnię. 

☐ Zawrzyj jeden główny i skupiający uwagę element.

☐ Stosuj żywe, intensywne kolory, które przyciągają wzrok. Jeśli nie musisz, nie używaj kolorów pastelowych czy gradientów, chyba że są spójne z identyfikacją wizualną firmy budowlanej. Przy wyszukiwaniu kolorów korzystaj z pomocy koła kolorów, które podpowie jakie barwy najlepiej ze sobą współgrają i się uzupełniają.

☐ Wykorzystuj proste kroje czcionki, bez ozdobników (bezszeryfowe).

Stwórz szablon z nazwą lub logotypem firmy wraz z danymi do kontaktu, który będziesz umieszczać na każdej reklamie firmy budowlanej. Oprócz numeru telefonu czy adresu strony internetowej korzystaj z nowoczesnych technologii takich jak kody QR. Dzisiaj każdy posiada smartfon który zczytuje kody i przekierowuje uwagę odbiorcy do szerszej oferty.

Niezależnie od tego czy firma dopiero powstała czy działa na rynku już od pewnego czasu, powinna wyposażyć się w reklamową konstrukcję wolnostojącą na której będzie promować swoją ofertę. Takie narzędzie pozwala dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, zwiększa rozpoznawalność marki, oraz buduje pozytywny wizerunek firmy budowlanej.

To z kolej przekłada się na zdobycie nowych klientów i generowanie zysków. 

ArtykułyPolecane

billboard Wall Slim tablica reklamowa Free Slim wiedza

Dlaczego warto wybrać anodowane konstrukcje reklamowe?

Dlaczego nasze konstrukcje reklamowe są poddawane takiej obróbce? Anodowanie aluminium, nazywane także eloksalacją, to proces elektrochemiczny, w czasie którego na...
Ramy reklamowe z anodowanego aluminium, szybka wymiana banerów, wzornik anodowanie

ArtykułyPolecane

billboard Wall Slim retail tablica reklamowa Free Slim wiedza

System papierowy czy winylowy ?

Nie wiesz na jaki rodzaj nośnika i medium się zdecydować? przeczytaj co warto wiedzieć o tych materiałach. Najistotniejszą sprawą jest...
Tablica reklamowa bannergear™ vs zwykła tablica reklamowa wyklejana papierem

ArtykułyPolecane

billboard Wall Slim case study retail tablica reklamowa Free Slim

Jak system bannergear™ pomógł sieci sklepów Biedronka wykorzystać potencjał reklamowy. Case study.

Przedmiotem tego case study jest projekt, wdrożenie i obsługa billboardów reklamowych Wall Slim z systemem bannergear™ w największej sieci sprzedaży...
Wisząca reklama, tablica reklamowa, billboard z opatentowanym systemem szybkiej wymiany banerów bannergear™ 1.0 model Wall Slim

Przeszukaj bloga

Działamy kompleksowo

Sprawdź produkty Sprawdź produkty
Zapytaj o wycenę Zapytaj o wycenę
Wydruk

Wydruk

Montaż

Montaż

Serwis

Serwis

Obsługa kampanii

Obsługa kampanii

Nośniki do wynajęcia

Nośniki do wynajęcia

PRACUJEMY DLA NAJLEPSZYCH

KTO KORZYSTA Z NASZYCH KONSTRUKCJI REKLAMOWYCH

Castorama Reklama Wall Slim
Cinema City reklama logo
Lotos Logo
McDonalds Logo
Starbucks logo
Visotec -
Cineworld Reklama Ekrany LED LCD
Forbuild Rama reklamowa Wall Slim - Free SLim
Helios Ramy reklamowe High Dimensin Wall Slim Back LIght
Biedronka Ramy reklamowe Light Box Wall Slim
Lidl Ramy reklamowe Wall Slim
Stacja Paliw Moya Wall Slim
Netto Reklama Ramy reklamowe
Prolicht Reklama współpraca
Stacja Paliw q8 logo
Regal Cinemas
Skoda Reklama
Vokswagen AG
Westiform